Relaxační a energetická masáž pro těhotné

Těhotenská masáž je velmi individuální a přizpůsobuje se potřebám ženy a stádiu těhotenství. Nedoporučuje se v prvním trimestru. Dokud je nastávající maminka schopná ležet na lehátku a bříško netlačí, masíruje se tradičně, poté se dá masírovat na boku, či na speciální masérské židli, která umožňuje masáže těhulek až do porodu. 

Těhotenská masáž představuje ideální způsob, jak v době těhotenství zbavit ženu fyzického i psychického napětí. Uvolňuje bolesti zad, šíje, pocity těžkých nohou, otoky nohou, prohýbání se v bedrech a celkově harmonizuje psychiku těhotné ženy.

Jedná se o naprosto bezpečnou techniku, která přináší fyzické, psychické i emocionální uvolnění, v těhotenství je tato masáž skutečným balzámem.

Kontraindikace

Kontraindikací je pro nás první trimestr. Mezi další rizikové faktory patří rýma, nachlazení, nevolnost, horečnaté stavy, zánětlivé procesy, onkologické onemocnění, akutní poranění, onemocnění dutiny břišní, průjmy, zvracení, bodavé bolesti v zádech nebo jakákoliv jiná akutní onemocnění. V případě, že maminka má diabetes (cukrovku), je na zvážení jejího ošetřující lékaře, zda se dá provést masáž alespoň částečná; ve většině případů se však neprovádí. Riziko rychlého snížení hladiny cukru v krvi je zde velmi vysoké. Také se mohou vyskytnout tzv. místní kontraindikace, tzn. že v místě, kde se problém nachází, masáž neprovádíme.
Pro všechny, kteří mají problém s polohou v leže (těhotenství, imobilita),              je možné masáž provést na pohodlné masérské židli.